fbpx
03ce1fff-47bb-4d6c-a21f-94ba16baa6e2

Bir Uzmanla Konuşun

(0362) 502 72 72

Danışman Ol

Bizimle Çalışmaya Ne Dersiniz?

Daha Ayrıntılı Bilgi Almak ve Başvurularınız İçin Formu Doldurun
Bize CV'nizi Gönderin

[email protected] adresine gönderiniz.

VEYA
Bizimle Çalışmaya Ne Dersiniz?
Sıkça Sorulan Sorular

Alım-satım işlemlerinde taraflara profesyonel rehberlik sunan ve aracılık yapan kişilere gayrimenkul danışmanı denir. Gayrimenkul danışmanı, veri tabanlı programlar kullanarak piyasa analizleri yaparak, zamanını etkin ve verimli kullanarak kendisine ve çevresine fayda sağlayan profesyoneldir.

Gayrimenkul danışmanı emlak piyasasındaki değişimleri sürekli takip eder ve kişilerin taleplerine özel bir alım-satım ve pazarlama planlaması yapar. Gayrimenkul danışmanı iyi bir reklamcı aynı zamanda çok iyi bir pazarlamacıdır. Gayrimenkul danışmanı satılacak veya kiralanacak portföyün; değerlemesini, pazarlama takvimini hazırlar. En kısa sürede alıcısını bulmak için azami gayreti göstererek, mülkün satışını veya kiralama işlemini tamamlar. Diğer yandan alıcı adaylarının taleplerini göz önünde bulundurarak, alıcının kriterlerine uygun portföyleri hazırlar ve mülk sahibi olmasına bilgisi ve tecrübesiyle danışmanlık eder. Kendisinden hizmet talep eden tarafların ihtiyaçlarına göre birçok hizmeti yerine getirir.

Her şeyden önce gayrimenkul danışmanı olmak bir nevi girişimci olmak demektir. Bu nedenle yapmak istediğiniz bu kıymetli iş için bir hedef doğrultusunda ve planlı olarak çalışmanız şarttır. İnsanlar sizlere mülkünü emanet edecekler ve onu piyasa şartlarına uygun bir fiyata satmanızı isteyeceklerdir. Bu nedenle sorumluluğunu aldığınız mülklerin dijital ve fiziksel pazarlama ile satış süreçlerini profesyonel bir şekilde yönetmeniz için yeterli donanıma sahip olmanız gerekmektedir. Yasal olarak ele almak gerekirse; bir emlak ofisinde gayrimenkul danışmanı olarak çalışabilmek için Sorumlu Emlak Danışmanı (Seviye 5- Seviye 4) Mesleki Yeterlilik Belgesi’ne sahip olmanız gerekmektedir.

Bir gayrimenkul danışmanı aylık belirli bir maaş tutarına bağlı olarak çalışmaz. Bu mesleği icra eden insanlar kazancını ve yaşam kalitesini kendi satışlarından elde ettiği hizmet bedeliyle inşa ederler. Taşınmaz Ticareti Hakkındaki Yönetmeliğin 20’nci maddesi gereğince, gayrimenkul danışmanının alım-satım işlemlerinde elde ettiği kazanç; mülkün satış bedeline göre alıcıdan %2+KDV, satıcıdan %2+KDV şeklindedir. Kiralama işlemlerinde ise bir aylık kira bedeli+KDV şeklinde düzenlenmiştir.

• Gayrimenkul danışmalığına yeni başlayanlar için ücretsiz olarak temel eğitim desteği
• Bir gayrimenkul danışmanının ihtiyaç duyduğu sürekli gelişim ve eğitimi sağlamak amacıyla birebir koçluk ve mentorluk
• Sahada karşılaşılan problemler için birebir uygulamalı saha desteği
• Müşteri görüşmeleri için nezih bir ofis ortamı
• Danışmanlarımız için ulusal ilan sitelerinde ücretsiz ilan hakkı
• RE-OS Emlak Yönetim Sistemi ile profesyonel çalışma kolaylığı
• Portföyleriniz ve kişisel markanız için dijital reklam eğitimi

Sizleri anlamak, ihtiyaçlarınızı tam olarak kavramak ve en iyi hizmeti sunmak için buradayız.

Çalışma Saatlerimiz

Yeni bir gayrimenkule sahip olmanın yolu Revizyon Plaza’dan geçer.

Copyright © 2023 RevizyonPlaza. Tüm Hakları Saklıdır.RebirthDijitalDestekAjansı tarafından yapılmıştır

Start typing to see posts you are looking for.